Muğla’da AK Parti’den Fethiye Belediye Başkanlığı’na aday adayı olan Muhammet Kökten’in, MHP’den Fethiye Belediye Başkan adayı olarak gösterilmesi ülkücülerin tepkisine yol açmıştı. Tepkilerin ardından MHP Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura görevden alınırken dün akşam da AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Arif Bozyel, görevinden istifa ettiğini duyurdu.

ÜLKÜCÜLER İLÇE BİNASI ÖNÜNDE TOPLANDI

Fethiye Belediye Başkanlığı için daha önce AK Parti'den aday adayı olduğunu duyuran Muhammet Kökten, MHP’nin adayı olarak gösterildi. Kökten’in adaylığının açıklanmasının ardından Fethiye’de ülkücüler geçtiğimiz akşam MHP ilçe binası önünde toplanarak, Kökten’in adaylığına tepki göstermiş, MHP Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura’yı istifaya davet etmişti.

MHP İLÇE BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI

Yaşanan olayın ardından MHP Muğla İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Cura’nın görevden alındığı belirtilmiş ve açıklamada, "Fethiye MHP ilçe başkanının görevden alınması, 31 Mart 2024 öncesinde daha güçlü ve dinamik kadrolarla çalışabilmek adına bir dönüm noktası olarak karşımıza çıkmaktadır. Sayın Osman Cura’ya bugüne kadar göstermiş olduğu çaba ve gayretinden dolayı içten teşekkürlerimizi iletmek isteriz. Kendisine bundan sonraki hayatında başarılar dileriz" denilmişti.

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Arif Bozyel 

Zafer Partisi'nden Uşak'ta pankart: Koca bir şehir satılmıştır Zafer Partisi'nden Uşak'ta pankart: Koca bir şehir satılmıştır

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI İSTİFA ETTİ

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Arif Bozyel de dün akşam sosyal medya hesabından istifa dilekçesini paylaşarak görevinden istifa ettiğini duyurdu. Bozyel dilekçesinde, "AK Parti Fethiye İlçe Başkanlığı görevimden istifa ediyorum" ifadelerini kullandı.