Yaklaşan yerel seçimlerle beraber siyasi arenada yaşanan hareketlenmeler gün geçtikçe dozunu artırmaya devam ediyor. Cumhur İttifakı'nın en büyük iki ortağı olan AK Parti/MHP arasında FETÖ krizi patlak verdi.

Aynı ittifakta yer almasına rağmen bazı illerde birbirleri ile yarışacak olan AK Parti/MHP Karabük ilinde birbirleri ile yarışacak. Hali hazırda MHP’de olan Karabük Belediyesinde hem 3 dönemdir başkanlık yapan hem de 31 Martta yine aday olan Rafet Vergili, AK Partili rakibi Özkan Çetinkaya’nın FETÖ’cü olduğunu iddia etti.

Çetinkaya’nın Erdoğan tarafından açıklanmasının ardından bu duruma tepki gösteren Vergili, AKP adayını okuduğu üniversite nedeni ile FETÖ’cü olduğunu söyledi.

“ERDOĞAN ADAYLIĞINI AÇIKLADIĞINDA ARKASINDA YAZIYORDU”

Vergili, bu iddiasını Çetinkaya’nın Erdoğan tarafından açıklanırken arkasında yer alan özet bilgilerde Alfred Üniversitesinin yer aldığını, bu okulun da YÖK tarafından FETÖ’cü olması sebebi ile yasaklandığını şu sözlerle ifade etti: “Aday açıklandığında Cumhurbaşkanımızın arkasında ‘Alfred Üniversitesi’ yazıyor. Bu Alfred Üniversitesi, FETÖ’nün bir okulu. Bunu buraya yazmaları çok büyük ayıptır. Bizim bütün Cumhur İttifakı beraberliğimiz, 15 Temmuz akşamından sonra başlamıştır.

Ben 15 Temmuz’da herkesten önce itiraz ettim. Eğer FETÖ’cüler darbeyi gerçekleştirebilseydi, belki biz bugün yoktuk. Belki de hapisteydik bilemiyoruz. Böyle bir örgütle mücadele edildi. Bu şimdi o örgüte bir işarettir.

Alfred Üniversitesi, YÖK tarafından yasaklanmıştır ve FETÖ’nün bir üniversitesidir bu”

“BUNLAR MASONLARDIR”

Vergili, hep gerçekleri söylediğini, bunların teşkilattaki masonlar olduğunu iddia ederek, “Arkadaşlar diyor ki, "Biz kavga etmek istemiyoruz". Biz kavga etmedik, hep gerçekleri söyledik. Bunlar teşkilattaki masonlardır. Şu anda dünyanın her yerinde masonlar birbirlerini bir iki işaretten tanır. Şimdi diyor ki, "Ben AKP’liyim, ben gençlik kolları adayıyım. FETÖ’den korkmayın biz buradayız" diyorlar.

Genç Parti'den flaş seçim kararı: CHP adaylarını destekleyecekler Genç Parti'den flaş seçim kararı: CHP adaylarını destekleyecekler

“BİRİLERİ BİRİNE MESAJ VERİYORSA, BEN BUNA TEPKİMİ KOYARIM”

Açıklamalarından sonra Halk TV’ye konuşan Vergili, AK Partili rakibinin diplomasının dahi şaibeli durumda olduğunu ifade edip: “Diyelim ki Allah korusun o ihtilal gerçekleşmiş olsaydı bizim halimiz ne olurdu? Mutlaka büyük sıkıntılar yaşardık, belki hapiste olurduk, öldürülebilirdik. Yani durum böyleyken, Alfred Üniversitesi diye birileri birine bir mesaj veriyorsa ben buna tepkimi koyarım” şeklinde konuştu.