Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, seçimlere ve sandık güvenliğine ilişkin bir yazı kaleme aldı.  Demirtaş yazısında herkeste bir kaygı olduğunu belirtti. Demirtaş yazısında, "Bunları yapmazsanız çeteler sandığı da komple ülkeyi de çalarlar, kaputu açmışlar zaten" dedi.

Öte yandan Demirtaş, sosyal medya hesabı Twitter'da yaptığı paylaşımında muhalefet liderlerine çağrıda bulundu. Demirtaş paylaşımında, "Üç yıldır demokrasi ittifakı olsun diye çırpınıp durduk, olmasın diye muhalefet dahil herkes üstüne düşeni fazlasıyla yaptı. Halk demokrasi ittifakını yoksullaşarak kurdu, partiler ne yazık ki kuramadı" dedi.

İnce: Herkes pahalılıktan şikayetçi! İnce: Herkes pahalılıktan şikayetçi!

Demirtaş paylaşımının devamında şunları kaydetti:

'BU NASIL BİR AKIL TUTULMASI'

"Şimdi önümüzde dört ay var, ortak aday diyoruz, yine herkes, olmasın diye ne gerekiyorsa yapıyor. Bu nasıl bir akıl tutulmasıdır? Tüm liderlere sesleniyorum, yakında hepinizle bir araya geleceğiz.  Ya içeride ya dışarıda!

Neyse ki bu seçimi siyasetçiler değil, halk kazanacak. Ya tam demokrasi ya mutlak diktatörlük. Kendi gücünüze güvenin, inanın ve dört ay boyunca enerjiyle çalışın. Kesinlikle kazanacağız."