Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde depremde evi hafif zarar gören Suzan Egemen, dün geceki yağışta çatlaklardan geçtiğini ve evinin su bastığını söylerek, 'Gerekli yerleri aradım, yardım istedim ama maalesef yardım gelmedi. Bana ekiplere gerekli bilginin verildiği söylendi yardıma gelineceği söylendi ama sabah oldu ve hala hiç kimse yok' dedi.

image small

AKŞAM ÜSTÜ BAŞLAYAN SAĞANAKTA EVİ SU İÇİNDE KALDI'

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde dün akşam üstü başlayan sağanak yağış ve doludan sonra bazı ev ve işyerlerini su bastı. Evi depremde hafif hasarlı olan ve çatlayan duvarlardan içeri yağmur suyu giren Suzan Egemen, 'Gerekli yerleri aradım, yardım istedim ama maalesef yardım gelmedi. Bana ekiplere gerekli bilginin verildiği söylendi yardıma gelineceği söylendi ama sabah oldu ve hala hiç kimse yok' dedi.

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde dün akşam üstü başlayan sağanak yağış ve dolu dan sonra bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Şehit Mehmet Hallaç Mahallesi 2052 sokakta oturan Suzan Egemen'in evini su bastı. Yetkililere haber vermesine rağmen kimsenin gelmediğini ifade eden Suzan Egemen şunları söyledi:

TOKİ arsa kura çekilişi bugün başlıyor! TOKİ arsa kura çekilişi bugün başlıyor!

'ARAYIP NE YAPTINIZ DİYEN YOK' 

Akşam işte iş çıkışı yağmura yakalandık biz. Kızımla birlikte işten geliyorduk. Hani bu kadar olabileceğini tahmin etmedik. Yolda gelirken zaten selin durumunu görmüştük biz ama eve girdiğimiz zaman çocukların etrafı toparlamaya başladığını gördük ve daha sonra birdenbire yağmur suları evin içine dolmaya başladı. İşte o saatten beri bir mücadele içerisindeyiz. Gerekli yerleri aradım, yardım istedim ama maalesef yardım gelmedi. Bana ekiplere gerekli bilginin verildiği söylendi yardıma gelineceği söylendi ama sabah oldu ve hala hiç kimse yok. Artı arayıp da yani ne yaptınız, ne ettiniz, ne haldesiniz diyen de yok. Şu an evimin etrafı mil dolmuş durumda. Çocuklarımın yattığı odayı zaten kullanılır hali yok kullanılabilecek durumda değil. Depremden dolayı ve çatlaklar vardı çatlaklar daha da çok açılmış durumda. Açılan çatlaklardan tüm yağmur suları, sel suları içeri doldu ve gerekenin yapılmasını istiyorum yani bir şekilde. Dört çocukla mücadele veren bir anneyim ben elimden gelen bu kadar. Ama gereken yardım neyse rica ediyorum yani daha olmazsa daha güvenilir bir yere çıkmak istiyorum mümkünse.

image small