Merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık'ta meydana gelen ve 2 büyük depremden sarsılan Güneydoğu Anadolu'da yaklaşık 11 il itkilendi. Depremin hemen ardından Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde 1 bloku yıkılan, 3 bloku ağır hasar alan Galeria Sitesi'e yıkım kararı verilmişti. Sitenin yıkım aşamasında çöktüğü bilgisi verildi. Çökme anları ise kameralara saniye saniye sansıdı. 

A BLOK YIKILDI

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde depremlerde 1'i bloku yıkılan, 3 bloku ise ağır hasar alan Galeria Sitesi'nin kontrollü yıkımı sırasında A Blok çöktü. Etrafı toz bulutu kaplarken, çökme anı kameraya yansıdı.

İsveç'ten bir skandal daha! Resmi kararı duyurdular İsveç'ten bir skandal daha! Resmi kararı duyurdular

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Diyarbakır’da 1’i boş 7 bina yıkıldı. Yenişehir ilçesindeki 4 bloklu Galeria Sitesi’nin yıkılan 1 blokunda 89 kişi yaşamını yitirdi, 3 bloku da ağır hasar aldı.

Bu süreçte ayakta kalan blokların da yıkılmasına karar verildi. Galeria Sitesi’nin kontrollü yıkım çalışmaları sırasında A Blok çöktü. Etrafı toz bulutu kaplarken, çökme anı kameraya yansıdı. Diğer blokların kontrollü yıkım çalışmaları da sürüyor.