Kahramanmaraş depremlerinin hemen ardından İçişleri bakanlığına bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü, 50 bin kutu biber gazı almak için depremin dördüncü gününde ihale yayımladı.

50 BİN KUTU BİBER GAZI İÇİN İHALER!

Birgün Gazetesi'nden İsmail Arı'nın haberine göre Maraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde 45 binin üzerinde can kaybı yaşandı. 11 ilde yıkıma neden olan depremlerin dördüncü gününde İçişleri Bakanlığı’na bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü 50 bin kutu biber gazı almak için ihale ilanı yayımladığı ortaya çıktı.

'İHALE 28 ŞUBAT TARİHİNDE DÜZENLENECEK'

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, Emniyet daha depremin 4’üncü günü olan 9 Şubat tarihinde, 50 bin kutu 100 mililitrelik biber gazı alımı için ihale ilanı yayımladı.

İhale ilanında, ihaleyi alan şirketin 50 bin kutu biber gazı spreyini 180 gün içerisinde Emniyet Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı’na bağlı Ankara’daki merkez depolarına teslim edeceği belirtildi. İhalenin 28 Şubat tarihinde düzenleneceği ifade edildi.

'2 BİN 400 KİLOGRAM BİBER GAZI SOLİSYONU ALIMI İÇİN...' 

Akşener, sosyal medya hesabından tepki gösterdi! Akşener, sosyal medya hesabından tepki gösterdi!

Jandarma Genel Komutanlığı da çeşit çeşit biber gazı alımı yapmak için ihaleler düzenledi. Jandarma, depremin 17’nci günü olan 22 Şubat’ta sırta takılan biber gazı tüpünden 100 adet almak için 9 Mart’ta ihale düzenleyeceğini duyurdu.

24 Şubat’ta Jandarma Genel Komutanlığı’nın yayımladığı ihale ilanında da '2 bin 400 kilogram biber gazı solüsyonu alımı için 14 Mart’ta ihale düzenleneceği' açıklandı.