Laik eğitimi hedef alan ve uzmanların tüm uyarılarına rağmen okullarda uygulanmaya başlanan "Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum" (ÇEDES) projesi giderek yaygınlaşıyor.

Cumhuriyet'ten Cengiz Karagöz'ün haberine göre; Yozgat’ta bir ilkokulda ÇEDES kapsamında ilahi yarışması düzenlendi. Okulun sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “ÇEDES projesi kapsamında Namık Kemal Ortaokulu’nda Buhuri Zade Mustafa İtri Efendi Tasavvuf Musuki ve İlahi yarışması düzenlendi” ifadeleri yer aldı.

FİLİSTİN TEMALI FİLM İZLEME

İstanbul’da ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın mütevelli heyeti başkanı olduğu İlim Yayma Cemiyet’ti birçok etkinlik ve yarışma düzenledi. Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlim Yayma Cemiyeti işbirliğince düzenlenen bir yarışmada beşinci sınıf öğrencilerinden 40 hadis ezberlemesini istendi.

CHP'li Emir açıkladı: Etki ajanlığı 9. Yargı Paketi'nden çıkarılacak CHP'li Emir açıkladı: Etki ajanlığı 9. Yargı Paketi'nden çıkarılacak

Batman’da da Yedihilal Derneği, ÇEDES projesi kapsamında okullara girdi. Derneğin konuya ilişkin yaptığı paylaşımda, Abdülhamid Han Anadolu Lisesi’nde derneğin tanıtımının ve ayrıca Filistin temalı film izleme etkinliği yapıldığı ifade edildi.