DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekmen, HaberTürk'te Kübra Par'la Açık ve Net programında, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ağır suçlamalarla Altılı Masa'yı terk etmesinin ardından, masada ve sonrasında yaşananlara ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Perinçek, Erdoğan ile görüştüğünü açıkladı: Cumhur İttifakı'na katılmak istiyoruz! Perinçek, Erdoğan ile görüştüğünü açıkladı: Cumhur İttifakı'na katılmak istiyoruz!

Ekmen, Babacan'ın 2 Mart'taki altılı masa zirvesinde partisinin tutumunu "Bizim kuvvetli tercihimiz bu masadan bir liderin aday olmasıdır. Ancak mutabakatla yürütülen süreçlerde katı olmamak gerekir, esnekliğe de açığız, bu masa dışında bir aday da gündeme gelirse bunu konuşmaya hazırız" sözleriyle ortaya koyduğunu açıkladı.

Gazetecilerin, "Masadaki kriz çözülür mü?" sorusuna Ekmen, "Bu kriz çözülür. Ancak Sayın Akşener'in Cuma günü yaptığı konuşmayı düşünüyorum. Bu konuyu bir kez daha müzakere edelim deseydi daha sağlıklı olurdu. Açıklamaları rahatsız ediciydi. Bir yol kazası var" ifadeleriyle yanıt verdi. 

'YENİDEN DEĞERLENDİRİLEBİLİR'

Ekmen, "Kılıçdaroğlu'nun adaylığı yeniden gözden mi geçirilecek?" sorusuna da, "Bu masanın temel ilkesi mutabakat ise sayın Akşener oturduğunda "ya arkadaşlar tamam kızdık, arkadaşlar da bir şeyler ifade etti ben de çıktım konuştum ama daha önce söylediğim gibi Kemal Bey ile kazanamıyoruz bu meseleyi yeniden gözden geçirelim" dediğinde diğer liderler ne diyebilir kendisine? yanıtını verdi.