İran Milli Takımının eski bir üyesi olan Voria Ghafouri, sosyal medya hesabında hükümete halkını öldürmeyi bırakmasını söyleyerek İran halkını savundu. Daha önce, İran’ın eski dışişleri bakanı olan Cevad Zarif'i eleştirdiği için tutuklanmıştı.

iranli futbolcu2

MİLLİ MARŞLARINI OKUMAYAN OYUNCULARA ‘UYARI’

Bugün Galler ile karşılaşacak olan İran, İngiltere'ye karşı oynadığı maçtan önce milli marşı söylemediği için şimdiden tartışmalara karıştı ve Ghafouri'nin tutuklanması, oyunculara protestolarını tekrarlamamaları için bir uyarı olarak görülüyor.

TFF Başkanı Büyükekşi'den İzmir'de yaşananlara ilişkin açıklama TFF Başkanı Büyükekşi'den İzmir'de yaşananlara ilişkin açıklama

Fars haber ajansı, kulübü Foolad Khuzestan’da antrenman antreman yaptıktan sonra "milli takımın itibarını lekelemek ve devlet aleyhine propaganda yapmak" suçlamasıyla gözaltına alındığını belirtti. Diğer ajanslar, "milli takımını aşağılamak ve yok etmeye niyet etmek ve rejim aleyhinde konuşmak" ile suçlandığını söyledi.

35 yaşındaki futbolcu, İran'ın 2018 Dünya Kupası kadrosunda yer aldı ancak şaşırtıcı bir şekilde bu yıl Katar'da düzenlenecek Dünya Kupası kadrosuna giremedi. 

POLEMİK HABER/DIŞ HABERLER