Dünyaca ünlü lüks mücevher markası Tiffany Co.'nun Türkiye distribütörü olan Dilek Ertek, 26 Ekim'de İsviçreli sevgilisiyle doğum gününü kutlamak için Norwegian Spirit adlı cruise gemisi ile Tahiti'ye uğradı. Ancak İsviçreli sevgili, gemi Pasifik'te seyir halindeyken Ertek'ten gün boyu haber alamadığını ve kayıp olduğunu bildirdi. 

BALKONDAN DÜŞTÜ

Kamera kayıtlarının incelenmesiyle Ertek'in balkondan aşağı düştüğü tespit edildi. Annesinin öldüğünü öğrenen Gökçe Atuk, Tahiti'ye giderek annesini aramaya başlasa da, Ertek'in cansız bedenine ulaşılamadı. Atuk ve avukatının Tahitili yetkililerle yaptığı görüşmelerin ardından olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

unlu is insani dilek ertek foto sosyal medya

GEMİNİN KAPTANI İFADE VERDİ

Olaya dair son gelişmelerle ilgili Günaydın'a konuşan Gökçe Atuk'un avukatı Didem Konaş Büyükpınar, Ertek'in mücevherlerinin kayıp olduğuna ilişkin iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Büyükpınar, yaşanan olayın uluslararası sularda gerçekleşmesinden dolayı Tahiti'nin soruşturma başlatması yönünde Atuk'un büyük emeğinin olduğunu ve soruşturmanın derinleştirildiğini söyledi.

Büyükpınar, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Kaptanın ve ilgili personellerin ifadesi alındı. Geminin yaptığı araştırma kayıtları da adli makamlara teslim edildi. Kaptanın seyir defterini yetkili makamlar aldı. Şu ana kadar yapılan soruşturma neticesinde Ertek'in o gece yanında kim veya kimlerin olduğunun henüz teşhisi yapılmadı. Dilek Hanım erkek arkadaşı ile birlikte gitmişti tatile. Uzun yıllardır beraberlerdi. Onun bu olayda bir ilgisi yoktur diyemiyoruz. Kaptandaki delilleri, geminin kamera kayıtlarını hep birlikte değerlendirdikten sonra ancak bir açıklamada bulunabiliriz. Bizim için de şu anda herkes şüpheli"

unlu is insani dilek ertek foto sosyal medya01

'MÜCEVHERLERİN KAYIP OLDUĞU YALAN'

Avukat Büyükpınar, yaşanan olayım ardından Gökçe Atuk'un Tahiti'ye gittiğini söyledi. Büyükpınar, "Dilek Hanım'ın oğlu orada yapılan araştırmaları avukatlarla birlikte takip ediyor. Çok acı bir kayıp. Bugün veya yarın dönecek. Söylendiği gibi onlar kayıp, bunlar kayıp gibi bir şey yok. Dilek Hanım'ın eşyaları Gökçe Bey'e teslim edilecek. Onlar teslim edildiği zaman neyin kayıp olup olmadığı anlaşılacak. Şu aşamada mücevherlerin kayıp olduğuna ilişkin çıkan haberler doğru değil" ifadelerini kullandı.

'CİNAYET FİKRİNDEN UZAKLAŞMAYA ÇALIŞIYORUZ'

Büyükpınar, soruşturmanın devam ettiğine dikkat çekerek "Olayın nasıl gerçekleştiğine dair gemi kayıtları, kaptanın seyir defteri inceleniyor. Ne olduğunu bilmiyoruz ama bir kaza olduğunu düşünüyoruz. Cinayet fikrinden uzaklaşmaya çalışıyoruz. Çünkü o çok acı bir şey" dedi.

unlu is insani dilek ertek foto sosyal medya02

Mahmut Tanal:''Erdoğan'ın Ziyareti Öncesi Urfa'da, Toprağı Yeşile Boyuyorlar'' Mahmut Tanal:''Erdoğan'ın Ziyareti Öncesi Urfa'da, Toprağı Yeşile Boyuyorlar''

SEVGİLİSİ TAHİTİ'DEN AYRILDI

Yaşanan olay nedeniyle Gökçe Atuk'un çok üzgün olduğunu kaydeden Büyükpınar, "Gökçe Bey çok üzgün. Dilek Hanım'ın sevgilisi ise Tahiti'den ayrıldı" dedi.