Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Samsun'da Aşıkkutlu Dini İhtisas Merkezi’nde akademi eğitimi alan 118 kişilik 1’inci dönem aday din görevlileri için yemek hazırlama ve servisi ihalesini 2 milyon 142 bin 621 lira bedelle Kızılay İl Müdürlüğü yönetiminde yer alan İlhan Aytaç aldı.

CHP İstanbul’da yarış iki isim arasında geçecek CHP İstanbul’da yarış iki isim arasında geçecek

Cumhuriyet'ten Cengiz Karagöz'ün haberine göre, Aşıkkutlu Dini İhtisas Merkezi’nde akademi eğitimi alan 118 kişilik 1’inci dönem aday din görevlileri için yemek hazırlama ve servisi için 2 Ağustos tarihinde ihaleye çıktı. Pazarlık usulüyle yapılan 2 milyon 142 bin 621 liralık ihaleyi İlhan Aytaç aldı.

Samsun Kızılay Müdürlüğü’nün yönetim kurulunda bulunan İlhan Aytaç, aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun ağabeyi eski AK Parti milletvekili Mahmut Göksu’nun başkanlığını yürüttüğü Yeni Dünya Vakfı’nın Samsun şubesinin de yönetiminde.

İSLAM ‘DAVASI’ BÜYÜK ZARAR GÖRMÜŞ

Aytaç’ın sosyal medya hesaplarında dikkat çeken birçok paylaşım yer alıyor. Kemalizm ile ilgili eleştirilerde bulunan Aytaç, geçtiğimiz aylarda AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in 6284 sayılı kadına şiddetin önlenmesine dair kanunla ilgili yaptığı açıklamayı hedef almış. Aytaç’ın bu konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Seçim diye sustuk, içimize attık ama Özlem Zengin yüzünden Türkiye’de İslam davası büyük zarar gördü. AK Parti büyük oy kaybetti. Zengin’in her işini Kemalistler alkışladı. Her işinde bir İslamcı şahsiyet kırıldı, darıldı ve kenara çekildi. Yeter” ifadeleri yer aldı.

15 KAMU İHALESİ

Aytaç’ın, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcılıkları, Samsun Büyükşehir Belediyesi gibi birçok devlet kurumundan şimdiye kadar 15 ihale aldığı öğrenildi. Söz konusu ihalelerin toplam bedeli 8 milyon 411 bin 108 lira.