Polis devriyeleri, güvenlik kameraları ve bu uygulamayı yasaklayan yasalara rağmen dünyanın gözünü diktiği turnuvada karaborsadan bilet satışı tüm hızıyla devam ediyor. Biletsiz taraftarlar, turnuva sırasında seyyar satıcılarla pazarlık etmek için Doha’da bulunan kalabalık stadyum çevrelerinde giderek toplanırken, popüler maçlarda değeri on katına çıkan maç biletlerini alıyor.

dunya kupasi taraftar

SATICILAR AKIN EDİYOR

Fransa'dan bir bilet satıcısı, "Karaborsa şekilleniyor" dedi ve satışların kendisine finallere giden yolculuğunu karşılayacak kadar para kazandırdığını söyledi. İsmini vermeyi reddeden adam, Messi ve Cristiano Ronaldo gibi yıldızların yer aldığı çok rağbet gören maçların biletleri için "en sadık taraftarlardan" yüzde bine varan ücret aldığını söyledi. Diğer deneyimli seyyar satıcılar, Ortadoğu'da ilk olan futbolun vitrin etkinliğinden para kazanmak için Doha'ya gitti. 

Olumsuz hava koşulları Fenerbahçe-Konyaspor maçını da etkiledi! Olumsuz hava koşulları Fenerbahçe-Konyaspor maçını da etkiledi!

‘BASKI YOK’

Doha'daki bir Güney Amerikalı diplomat, "satıcılara yönelik baskının hafif olduğunu" söyledi ve davaların tümü olmasa da çoğu para cezalarıyla sonuçlandı. Diplomat, büyükelçiliğin yasa dışı yollardan bilet sattığı için gözaltına alınan veya sınır dışı edilen kimseyle karşılaşmadığını da sözlerine ekledi.

POLEMİK HABER/DIŞ HABERLER