ABD başkanından geri adım: En büyük sizsiniz

Joe Biden, CEO Elon Musk'ın rakiplerini överken şirketini görmezden geldiği için ABD başkanıyla ilgili sert bir açıklama yapmasının ardından Tesla'yı ABD'deki en büyük elektrikli otomobil üreticisi olarak nitelendirdi.

Dünya 09.02.2022, 15:02
ABD başkanından geri adım: En büyük sizsiniz

Biden yaptığı konuşmada, "2021'den bu yana şirketler Amerika'da toplam 200 milyar dolardan fazla yerli üretime yatırım yaptıklarını açıkladılar. GM ve Ford gibi ikonik şirketler, ülkemizin en büyük elektrikli araç üreticisi Tesla'ya yeni elektrikli araç üretimi desteği yaptı"dedi. Biden, şirketleri “onlarca yıldan sonra mikroçip üretimini Amerika'ya geri getirmeye”
yardım ettikleri için övdü.

EMOJİLİ YANIT

Musk, sözlere gülen yüz güneş gözlüğü emojisi ile yanıt verdi ve Beyaz Saray'a "Tesla'nın elektrikli araçlar konusundaki liderliğini kabul etmeye" çağıran ve "fark yarattığını" ortaya koyan sözler için teşekkür etti. Musk, Biden yönetiminin, daha küçük elektrikli otomobil üretimine sahip daha geleneksel otomobil üreticilerini iklim değişikliğine karşı çabalarından dolayı överken, Tesla’yı görmezden gelmesinden defalarca şikayet etti. (RT)

Yorumlar (0)
23
açık