ABD''de olaylar... Çıkan çatışmalarda 4 kişi hayatını kaybetti

ABD kongresinde vahşet: 4 ölü ABD Başkanı Donald Trump''ın yaptığı mitingden sonra kongre binasına giren ve burada protestocuların arasındaki bir kadın göğsünden vurulmuş ve ağır yara almıştı. Hastaneye kaldırılan genç kadın, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Öte yandan olaylar sırasında yaralanan 3 kişi daha hayatını kaybetti. Böylece ölü sayısı 4''e ulaşmış oldu.

Dünya 07.01.2021, 09:27 07.01.2021, 09:27
ABD''de olaylar... Çıkan çatışmalarda 4 kişi hayatını kaybetti

Kongre binasında yaşanan olaylardan sonra açıklama yapan Washington DC polisi, olay esnasında vurulan kadının hastaneye kaldırıldığını fakat kurtarılamadığını bildirirken kimliğiyle ilgili bilgi paylaşmadı.

NELER OLDU?

Trump'ın yaptığı mitingden sonra Temsilciler Meclisi'nin bulunduğu kongre binasına gelen Trump yanlıları, elinde silah bulunan bir göstericiyi durdurmak için silah çekti.

BARİKATLARI AŞTILAR

Yaşanan çatışma ve arbededen sonra göstericiler kongre binasının önünde duran barikatları aşarak binaya girmeye çalıştı.

BAŞKAN YARDIMCISI VE ÜYELER BİNADAN ÇIKARILDI

Kongredeki Başkanlık Seçimi Seçiciler Kurulu Oylaması'nın onay oturumuna ara verilmiş, oturuma başkanlık eden Başkan Yardımcısı Mike Pence ve Kongre üyeleri de binadan çıkarıldı.

TRUMP'TAN DESTEKÇİLERİNE ÇAĞRI

ABD Başkanı Trump ise sosyal medya hesabından Kongre binası önünde gösteri düzenleyen destekçilerine 'aşırı olmama' çağırısında bulundu.

Yorumlar (0)
29
açık