ABD’liler Biden’dan bin pişman: Pahalılığın sebebi Putin değil 

Yeni yayınlanan bir ankete göre, ABD’lilerin sadece yüzde 11'i Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i ülkelerindeki rekor gaz fiyatlarından sorumlu olduğuna inanıyor. Çoğunluk bunun yerine ABD Başkanı Joe Biden'ı suçluyor.

Dünya 23.06.2022, 08:18 23.06.2022, 08:20
ABD’liler Biden’dan bin pişman: Pahalılığın sebebi Putin değil 

Geçen hafta gerçekleştirilen Rasmussen anketine katılanların yüzde 52’si, gazın karşılanamaz hale gelmesinin nedeni olarak Biden'in zayıf enerji politikalarına işaret etti, bu da yönetimin "Putin kaynaklı fiyat artışı" söyleminin anlaşılmadığı anlamına geliyor.

Ne Biden'ı ne de Putin'i suçlayanlar parmaklarını petrol şirketlerine işaret ederken, yanıt verenlerin yüzde 29'u endüstrinin fiyatlarını yükseltmek için mevcut jeopolitik istikrarsızlıktan yararlandığını öne sürüyor.

HALK ‘ÇOK CİDDİ’ DİYOR

Benzin fiyatı, genel olarak ara seçimlere giden Biden için kritik konu olarak görülüyor. Seçmenlerin yaklaşık yüzde 92'si, ankette artan gaz, ev ısıtma yağı ve diğer yakıt fiyatlarını ciddi bir sorun olarak görürken, yüzde 68'i sorunu "çok ciddi" olarak nitelendirdi.

Ankette, seçmenlerin yalnızca yüzde 27'si, Biden'ın ekonomiyi idaresini "mükemmel" veya "iyi" olarak değerlendirirken, Aralık ayından bu yana beş puanlık bir düşüş yaşadı. Katılımcıların yüzde 57'si ise başkanın performansını "kötü" olarak değerlendirdi. (RT) 

Yorumlar (0)
22
açık