Aliyev: Rusya'yı yaptırımlarla yenemezsiniz

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Rusya'nın Ukrayna’ya yönelik askeri harekatı hakkında, Rusya’nın yeni yaptırımlara karşı mukavemet göstereceğini söyledi.

Dünya 25.02.2022, 09:13 25.02.2022, 09:22
Aliyev: Rusya'yı yaptırımlarla yenemezsiniz

Rusya'nın Ukrayna’ya yönelik askeri harekatı hakkında, Rus medya kuruluşlarına konuşan İlham Aliyev, Rusya’nın yeni yaptırımlara karşı mukavemet göstereceğini söyledi.

Karar'da yer alan habere göre Aliyev, "Tahmin etmek zor ama açıkçası bu uzun bir sürecin başlangıcı. Açıkçası, Rusya devlet başkanı (Donetsk ve Luhansk halk cumhuriyetlerinin bağımsızlığını tanıma) kararını verdiğinde, sanırım bu sürecin uzayacağını anladı" ifadesinde bulundu.

Rusya’nın potansiyeli, coğrafyası ve kabiliyetini öne çıkararak her türlü yaptırıma karşı dirençli olduğunu söyleyen Aliyev, "Bu benim kişisel görüşüm ve Rusya’ya daha önce uygulanan yaptırımlar da bunu kanıtlıyor" dedi.

RUS EKONOMİSİNE DARBE İNDİREBİLİR

Yaptırımların etkisiz olacağı konusunda pozitif olduğunu açıklayan Aliyev, "Yaptırımlar aslında Rus üreticilerin ithalata bağımlılıklarını azaltmasına yardımcı oldu" dedi. Batı’nın "Rus ekonomisine elbette darbe indireceğini" hatırlatan Aliyev, Putin’in harekât kararını verirken muhtemelen bunu da hesaba kattığını düşündüğünü söyledi.

Yorumlar (0)
20
açık