Alman medyası: ABD yaptırımları Rusya'ya 50 milyar dolara mal olabilir

ABD'nin, Ukrayna ile bir savaş çıkması durumunda müttefiklerini Rusya'ya yeni yaptırımlar uygulamaya ikna etmeye çalıştığı bildiriliyor. Alman gazetesi Bild, isimsiz kaynaklara atıfta bulunarak, bunların silah ve enerji ihracatını hedef alacağını ve Moskova'ya yaklaşık 50 milyar dolara mal olacağını bildirdi.

Dünya 26.01.2022, 14:46
Alman medyası: ABD yaptırımları Rusya'ya 50 milyar dolara mal olabilir

Bu sert adımın CIA başkanı William Burns tarafından Berlin ziyareti sırasında önerildiği bildirildi. ABD'li yetkililerin Alman hükümetinden Rus hammadde ithalatını yasaklamasını ve Kuzey Akımı 2 boru hattının başlatılmasını engellemesini talep ettiği bildirildi.

ABD’YE GARANTİ VERDİ

Kaynakların basına verdiği demeçte, Berlin ABD'ye Ukrayna'nın işgali durumunda Rus gazının Kuzey Akımı 2 boru hattından geçmeyeceğini garanti etti. Bununla birlikte, başbakanlık hayati boru hattını tamamen terk etme konusundaki şüphelerini dile getirdi. 

Son birkaç aydır, Rusya’nın Ukrayna’ya saldıracağına dair haberler dünyayı kasıp kavuruyor. Washington yönetimi ve müttefikleri, Rus birliklerinin ülkenin geniş Batı topraklarındaki hareketini planın kanıtı olarak göstererek Kremlin'i yeni bir yaptırım turuyla tehdit etti. Moskova, sınırları içinde istediği gibi askeri manevralar yapma hakkına sahip olduğunu söyleyerek suçlamaları reddetti. (RT) 
 

Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu