Almanya Noel''de bile kapanacak!

Almanya Noel''de bile kapanacak! Bir türlü önlenemeyen corona virüs rakamları Almanya''yı da radikal kararlara mecbur bıraktı. Başbakan Angela Merkel ile eyaletlerin başbakanları 16 Aralık''tan itibaren sıkılaştırılmış corona virüs önlemlerinin devreye girmesi üzerinde anlaştı.  Noel tatili bile istisna dışında tutulmadı. Almanya''da kamusal hayatın büyük ölçüde sınırlandırılması öngörülüyor.

Dünya 13.12.2020, 20:44 13.12.2020, 20:44
Almanya Noel''de bile kapanacak!

Almanya Başbakanı Angela Merkel yaptığı açıklamada, mevcut kısıtlamalara karşın enfeksiyon sayısının arttığını hatırlatarak kliniklerin ağır bir yük altında olduğunu söyledi.

Merkel şunları kaydetti:

*Bu nedenle acil olarak eyleme geçme zorunluluğu bulunuyor. Bütün bunların Noel tatil günlerine etkisi olacağının farkındayız, ancak harekete geçmek zorundayız.

Merkel, önlemlerin amacının enfeksiyon zincirlerinin yeniden takip edilebilmesi olduğunu söyledi. 

NOEL DE BİLE İSTİSNA YOK

Noel günlerine mahsus olmak üzere aile bireyleri dışında, aileye yakın kesimden en fazla dört kişinin daha eve davet edilmesine izin verildiğini belirten Merkel, yılbaşı için ise istisna öngörülmediğini ifade etti.

Yeni kapanma önlemleri 16 Aralık'tan itibaren geçerli olacak. 

16 Aralık-10 Ocak tarihleri arasında perakende satış yapan tüm işletmeler kapanacak. 

Kuaförler, kozmetik salonları, dövmeciler, masaj salonları da kapanan işletmeler arasında yer alacak. 

Anlaşmaya göre, yalnızca marketler, pazarlar, eve servis yapan işletmeler, içecek marketleri, eczaneler, temizlik ve hijyen ürünlerinin satıldığı mağazalar, gözlük ve kulaklık gibi sağlık ürünlerinin satıldığı mağazalar, benzinciler, bankalar, postaneler, gazete satış bayileri gibi acil gündelik ihtiyaçları karşılamaya yönelik işletmeler kapanma uygulamasından muaf tutulacak.


 

Yorumlar (0)
22
açık