Almanya’da sigara krizi: Bulunamıyor

Bild'in haberine göre, tedarik sorunları Ukrayna'da bir fabrikanın kapanmasının ardından başladı. Sigaralarda kullanılan ambalaj kağıdı sıkıntısı Almanya'daki tiryakileri etkileyebilir ve bazı markaları perakende mağazalarında bulmak neredeyse imkansız.

Dünya 06.06.2022, 14:07
Almanya’da sigara krizi: Bulunamıyor

Gazeteye göre, sorunun nedenlerinden biri, Ukrayna'da sigara paketi üretimi için bir Philip Morris fabrikasının kapatılmasıydı. Tütün devi, yakın zamana kadar sigara paketleri için kağıdın önemli bir bölümünün üretildiği Harkov’daki fabrikası da dahil olmak üzere ülkedeki faaliyetlerini daha önce askıya almıştı.

BELLİ MARKALAR BULUNAMIYOR

Philip Morris’ten bir sözcü verdiği demeçte, "Hammadde için dünya piyasalarındaki gergin durum ve karton ambalaj kıtlığı nedeniyle, sigara paketi sıkıntısı olabilir. Tedarik zincirlerimizi sürekli olarak ayarlıyoruz” dedi.

Bild'in görüştüğü Alman toptancılara göre, açık özellikle bazı markalarda çok şiddetli. Marlboro markasının neredeyse tamamen tükendiği otomatlardan sigara almayı tercih eden tiryakiler için daha zor olması bekleniyor. (RT)

Yorumlar (0)
23
açık