Aman Putin duymasın: Kadirov’dan Rus ordusuna sert eleştiri

Kremlin tarafından atanan Çeçenistan lideri Ramazan Kadirov, Putin'in gerçek durumdan tam olarak haberdar olmayabileceğini öne sürerken, Ukrayna'nın kuzeydoğudaki Rus işgaline karşı verdiği mücadelede hazırlıksız yakalanan Rus ordusunu eleştirdi.

Dünya 12.09.2022, 15:45
Aman Putin duymasın: Kadirov’dan Rus ordusuna sert eleştiri

Kadirov, Rusya’nın son günlerde yaşadığı toprak kaybı nedeniyle Kremlin'in ciddi bir yansımayla karşı karşıya kalabileceğinin bir işareti olarak, Vladimir Putin'in gerçek durumdan haberdar olmayabileceğini de ileri sürdü.

‘STRATEJİDE DEĞİŞİKLİK OLMAZSA…’

Kadirov, Telegram kanalında yayınlanan bir sesli mesajda, "Hata yaptılar ve gerekli sonuçları çıkaracaklarını düşünüyorum. Bugün veya yarın stratejide herhangi bir değişiklik yapılmazsa, onlara sahadaki gerçek durumu açıklamak için savunma bakanlığı ve Putin ile konuşmak zorunda kalacağım. Bu çok ilginç bir durum. Şaşırtıcı olduğunu söyleyebilirim" dedi,

TÜM GÖZLER PUTİN’E DÖNDÜ

Tüm gözler Putin'in toprak kaybına nasıl tepki vereceğine çevrildi. Rus ordusunun birkaç gün içinde Ukrayna'yı ele geçirebileceğini düşündüğü Şubat ayında yanlış hesap yaptığı yönündeki iddialara daha önce karşı çıkmıştı. Yakın tarihli bir konuşmasında, Rusya'nın savaş sırasında “hiçbir şey kaybetmediğini” söylemişti. (Guardian)

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu