Boris Johnson Hindistan ziyaretini iptal etti

İngiltere Başbakanı o ziyareti iptal etti Koronavirüs tedbirleri kapsamında üçüncü kez karantinaya girme kararı alan İngiltere''nin Başbakanı Boris Johson, ay sonunda gerçekleştirmeyi planladığı Hindistan ziyaretini iptal etti.

Dünya 05.01.2021, 17:22 05.01.2021, 17:22
Boris Johnson Hindistan ziyaretini iptal etti

İngiltere Başbakanı Boris Johnson ay sonunda yapmayı planladığı Hindistan gezisini iptal etti. Downing Street sözcüsü tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada şöyle denildi:

* Başbakan Johnson bu sabah Hindistan Başbakanı Modi ile görüştü ve planlandığı gibi bu ay Hindistan'ı ziyaret edemeyeceğinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

ÜÇÜNCÜ KARANTİNA

Dün gece açıklanan ulusal karantina ve Koronavirüs'ün daha bulaşıcı olan yeni türünün yayılması kapsamında Johnson'ın virüs ile müdahaleye odaklanabilmek için İngiltere'de kalmasının kendisi için önemli olduğunu söylediği belirtildi.

Johnson'ın Hindistan'ı 2021'in ilk yarısında ve Hindistan Başbakanı Narendra Modi'nin konuk olarak katılacağı G7 Zirvesi öncesinde ziyaret etmeyi umduğu ifade edildi.

Öte yandan Başbakan Johnson, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden (AB) ayrıldıktan sonra ticaretle ilgili görüşmeleri hızlandırma kapsamında Hindistan'ı ziyaret edeceğini duyurmuştu.

Yorumlar (0)
15
parçalı az bulutlu