California''da ölü sayısı her geçen saat artıyor

California''da ölü sayısı her geçen saat artıyor ABD''nin California eyaletinde hafta ortasında başlayan yangınlarda bilanço giderek ağırlaşıyor.

Dünya 10.11.2018, 12:06 10.11.2018, 12:06
California''da ölü sayısı her geçen saat artıyor

Butte Bölgesi Şerifi Kory Honea, eyaletin kuzeyindeki San Francisco şehrinin yaklaşık 290 kilometre kuzeydoğusundaki Paradise kasabası ve civarını etkisi altına alan yangında 9 kişinin cansız bedenine ulaşıldığını belirtti.

Yangının 362 kilometrekarelik bir alana yayıldığını kaydeden yetkililer, çoğu ev olmak üzere 6 bin 700 binanın kül olduğunu ifade etti. ABD basınında yer alan haberlerde yangında 35 kişinin kaybolduğu bilgisi paylaşıldı.

California’nın güney kesimlerinde etki olan ve Malibu sahiline kadar ilerleyen diğer yangınlarda da toplam 250 bin kişi için tahliye emri verildi. Güneydeki “Hill” ve “Woolsey” adı verilen yangınlarda iki günden 150’den fazla evin yandığı bildirildi.

Malibu’da evi olan birçok ünlü isim de faciayla ilgili sosyal medyada paylaşımlarda bulundu. Kim Kardashian ve Lady Gaga gibi isimlerin evlerini terk ettiği öğrenilirken, Caitlyn Jenner’ın evinin yangında küle döndüğü öne sürüldü.

Ünlü model Bella Hadid de Instagram’da yaptığı paylaşımda, okulunun alevler içindeki görüntüsünü paylaştı. Birçok anısının olduğu binanın yanması üzerine büyük üzüntü duyduğunu yazan Hadid, yangından etkilenenler için irtibat merkezlerini de duyurdu.

Yorumlar (0)
24
açık