Covid-19 testi pozitif çıkan çocuğunu arabasının bagajında gezdiren anne tutuklanıyor

ABD’nin Teksas eyaletinden polisler, bir öğretmenin test merkezine giderken teması sınırlamak için Covid-19 testi pozitif çıkan çocuğunu arabasının bagajına kilitlemesinin ardından suçluyu aramaya koyuldu.

Dünya 08.01.2022, 19:24 08.01.2022, 19:29
Covid-19 testi pozitif çıkan çocuğunu arabasının bagajında gezdiren anne tutuklanıyor

13 yaşındaki oğlunun bu hafta Teksas eyaletinin Houston şehrindeki bir Covid-19 test merkezindeki araba bagajında ​​bulunmasının ardından Cuma günü 42 yaşındaki Sarah Beam için çocukları tehlikeye atmaktan tutuklama emri çıkarıldı.

GÜVENLİK KAMERALARINDAN KAÇAMADI

Bölgenin Sağlık Hizmetleri Müdürü Bevin Gordon, "Beam'in bagajı açtığına tanık olduktan ve 13 yaşındaki çocuğu içeride yüzüstü bulduktan sonra" polisle temasa geçtiği bildirildi. Mahkeme belgeleri, Beam'in çocuğun "olası Covid-19’a maruz kalmasını önlemek" için bagajda olduğunu savunarak seyahat düzenlemesini savunduğunu iddia ediyor.

Gordon yetkililerle iletişime geçip araca döndükten sonra, çocuk bagajdan aracın arka koltuğuna geçmişti, ancak olay güvenlik kameralarına yakalandı. Cypress-Fairbanks Bağımsız Okul Bölgesi'ndeki bir lisede İngilizce öğretmeni olarak çalışan Beam'in idari izne çıkarıldığı bildirildi.

Yorumlar (0)
-1
parçalı bulutlu