Erdoğan'dan Afrika ziyareti: 3 ülkeye gidecek

İletişim Başkanlığı, Erdoğan’ın Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Senegal Cumhuriyeti ve Gine Bissau Cumhuriyeti'ne gideceğini açıkladı.

Dünya 19.02.2022, 15:10 19.02.2022, 15:17
Erdoğan'dan Afrika ziyareti: 3 ülkeye gidecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20-23 Şubat'ta Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Senegal Cumhuriyeti ve Gine Bissau Cumhuriyetini ziyaret edecek.

Açıklamada, ziyaretler kapsamında yapılacak resmi görüşmelerde, ikili ilişkiler ele alınacak ve Türkiye ile bu devletler arasındaki iş birliğinin her alanda geliştirilmesi imkanları üzerinde durulacak.

SOSYAL MEDYADAN DA DUYURULDU

İletişim Başkanlığı'nın açıklaması şöyle:

“Sayın Cumhurbaşkanımız, Dakar ziyareti sırasında bir Türk firması tarafından inşa edilen 50 bin kişilik Dakar Olimpik Stadyumunun açılış törenine, Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall ve davetli diğer ülkelerin Devlet Başkanlarıyla birlikte iştirak edeceklerdir. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu kapsamda katılımcı ülke liderleriyle ikili görüşmeler gerçekleştirmesi de planlanmaktadır. Ziyaret vesilesiyle Dakar Büyükelçiliğimizin yeni binalarının resmi açılışı da Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından gerçekleştirilecektir. Sayın Cumhurbaşkanımızın Gine Bissauyu ziyaretleri, Türkiye’den bu ülkeye Cumhurbaşkanı düzeyinde yapılan ilk resmi ziyareti teşkil edecektir."

İletişim Başkanlığı, Erdoğan'ın Afrika ziyaretini ayrıca sosyal medya hesabından da duyurdu. Paylaşılan gönderide, "Cumhurbaşkanımız @RTErdogan ’ın üç ülkeyi kapsayan Afrika turu yarın başlıyor. Cumhurbaşkanımız, 20-23 Şubat’ta Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Senegal ve Gine Bissau’yu ziyaret edecek." ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu