Fransa ayakta: 3 polis öldürüldü 

Fransa ayakta: 3 polis öldürüldü  Son yıllarda terör saldırılarıyla çalkanan Fransa’da 3 polis öldürüldü. Ülkenin ayağa kalktığı son olayın terörle iltisaklı olmadığı açıklandı. Polisin açıklamasına göre, olay aile içi şiddet sebebiyle gerçekleşti. 

Dünya 23.12.2020, 12:36 23.12.2020, 12:36
Fransa ayakta: 3 polis öldürüldü 

Bir silahlı adam, orta Fransa'da aile içi şiddet olayına çağrılan üç polis memurunu öldürdü. 

Yetkililer, daha sonra 48 yaşındaki zanlının ölü bulunduğunu söyledi. Silahlı adam bir polisi öldürdü ve diğerini yaraladı. Daha sonra evi ateşe verdi ve gelen iki memuru daha öldürdü ancak kadın kurtarıldı. Yaralı polis bacağından vuruldu ve hayati tehlikesi yok.

BELEDİYE BAŞKANI: KAÇMIŞ OLABİLİR

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ulusun polis memurlarının ailelerinin acısını paylaştığını söyledi. Saint-Just Belediye Başkanı François Chautard, Le Figaro verdiği demeçte evin yandığını ve memurların zanlının hala içeride mi yoksa kaçmış mı olduğunu belirlemeye çalıştığını söyledi. Ancak İçişleri Bakanı Gérald Darmanin daha sonra zanlının ölü bulunduğunu doğruladı ama polis kaynakları Fransız medyasına, adamın arabasında intihar şüphesiyle bulunduğunu söyledi, ancak bu resmi olarak doğrulanmadı.
 

Yorumlar (0)
19
açık