‘Hayatı kurtuldu’: Google’dan hesabına bir anda 250 bin dolar geldi

Sam Curry isimli bir adam, şirket için hiç çalışmamış olmasına rağmen, banka hesabında hayatını değiştirecek bir miktar parayla uyandı. 

Dünya 21.09.2022, 15:01
‘Hayatı kurtuldu’: Google’dan hesabına bir anda 250 bin dolar geldi

Kripto para şirketi Yuga Labs'ta personel güvenliğinden sorumlu olan Sam Curry, Google'dan 250 bin dolarlık ödeme aldıktan sonra şaşkınlığa uğradı. Şimdi üç haftadan fazla bir süredir hesabında hayatını değiştirecek miktarda para var.

‘GERİ İSTEMİYORSANIZ SORUN DEĞİL’

Sam Curry, Google için hiçbir zaman çalışmadığını söylese bile, hesabında duran para miktarı konusunda kafasının nasıl aşırı derecede karıştığını anlatmak için sosyal medya hesabından paylaşımlar yaptı. 

Sosyal medya sitesinde, "Google'ın bana rastgele 249 bin 999 dolar göndermesinin üzerinden 3 haftadan biraz fazla zaman geçti ve hala karşı taraftan ses yok. Google ile iletişim kurmamızın bir yolu var mı? Geri istemiyorsanız sorun değil" diye kaydetti. 

‘İNSAN HATASI’

Diğer yandan Google, şimdi parasını geri almak için çalışıyor. Google’dan yapılan açıklamada, yanlış ödemenin bir "insan hatası" sonucu olduğu belirtilirken, "Etkilenen kişi tarafından bize hızlı bir şekilde iletilmesini takdir ediyoruz ve durumu düzeltmek için çalışıyoruz" diye eklendi. (Mirror) 
 

Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu