İlginç yasak sonlandırıldı: Çocuklar yemekhanede konuşabilecek 

Japonya'daki bir eğitim kurulu, ülke genelindeki ‘sessiz yemek yeme kuralı’na son verecek, ancak bazı ebeveynler bu hamlenin erken olduğunu söyledi.

Dünya 17.06.2022, 13:09
İlginç yasak sonlandırıldı: Çocuklar yemekhanede konuşabilecek 

İki yıl boyunca öğrenciler sessizlik içinde yemek yedikten sonra, ülkedeki Covid-19 vakaları düşmeye devam ederken, Japonya'daki çocuklara öğle yemeğinde sınıf arkadaşlarıyla sohbet etme izni verildi.

ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNİ ENGELLİYOR

Pandeminin başından itibaren, birçok okulda çocuklara yüz yüze yemek yememeleri ve sınıf arkadaşlarıyla konuşmaktan kaçınmaları söylendi. Ancak Covid-19 vakalarının ülke geneline düşmesiyle bazı okullar, 6 yaşındaki çocukların sosyal ve eğitimsel gelişimini etkilediği endişesiyle sessizlik kuralından vazgeçti.

VELİLER İKİYE BÖLÜNDÜ

Ancak ebeveynler ikiye bölündü. Bazıları çocuklarının artık arkadaşlarıyla normal bir şekilde etkileşime girebileceklerinden memnun olsa da, bazıları yasağın kaldırılmasının erken olduğunu söyledi.

Bir anne, “Çocuğum sessizce yemeye alıştı ve eminim ki eve döndüğünde ailesiyle birlikte olduğu gibi yalnız hissetmiyor. Enfeksiyon olasılığı konusunda endişeliyim, bu yüzden konuşmadan yemeye devam edeceklerini umuyorum" dedi. (Guardian) 
 

Yorumlar (0)
25
açık