İngiltere’den vize düzenlemesi: O kişiler kolay vize alabilecek 

Dünyanın en iyi üniversitelerinden mezun olanlar, yeni bir vize programı kapsamında Birleşik Krallık'a gitmek için başvuruda bulunabilecekler.

Dünya 30.05.2022, 15:55 30.05.2022, 15:55
İngiltere’den vize düzenlemesi: O kişiler kolay vize alabilecek 

Hükümet, "yüksek potansiyelli birey" kontenjanının "en parlak ve en iyileri" kariyerlerinin başlarında ülkeye çekeceğini söylüyor. Program, son beş yılda İngiltere dışındaki en iyi üniversitelerin mezunlarına sunulacak. Mezunlar, nerede doğduklarına bakılmaksızın uygun olacak ve başvurmak için bir iş teklifine ihtiyaç duymayacaklar.

‘İLK 50’ ŞARTI

Başarılı başvuru sahiplerine, lisans veya yüksek lisans derecesine sahip olmaları durumunda iki yıl, doktora derecesine sahip olmaları halinde üç yıl süreli çalışma vizesi verilecek. Daha sonra, belirli gereksinimleri karşılamaları halinde diğer uzun vadeli çalışma vizelerine geçiş yapabilecekler.

Fırsattan yararlanmak için, bir kişinin mezun oldukları yıl Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralaması veya Quacquarelli Symonds Dünya Üniversite Sıralaması’nın ilk 50'sinde yer alan bir üniversiteye gitmiş olması gerekiyor. (BBC) 

Yorumlar (0)
22
açık