İrlanda''da UFO alarmı

İrlanda''da UFO alarmı İki pilot ''parlak ve kayan bir cisim gördüklerini'' aktardı. İrlanda Havacılık Otoritesi alarma geçti.

Dünya 13.11.2018, 17:03 13.11.2018, 17:03
İrlanda''da UFO alarmı

İrlanda havacılık otoritesi, pilotlar tarafından yapılan UFO uyarıları hakkında araştırma başlattı.

9 Kasım günü Montreal-Londra seferini yapan BA94 sefer sayılı B787 Dreamliner tipi British Airways uçağının pilotu, Shannon Havalimanı kulesiyle irtibata geçerek bölgede askeri tatbikat yapılıp yapılmadığını sordu. Kuleden gelen yanıt ise herhangi bir tatbikat olmadığı yönündeydi. Pilot, oldukça parlak bir cisim gördüğünü, cismin hızla sola doğru kaydıktan sonra kaybolduğunu ve ne olduğunu anlayamadığını belirtti.

BAŞKA BİR PİLOT DAHA GÖRDÜ

Bu olay sonrasında ise Orlando-Manchester seferini yapan VS76 sefer sayılı Virgin Atlantic pilotu da aynı şeyi gördüklerini belirtti. Virgin pilotu parlak nesneyi ilk gördüğünde bir meteor olabileceğini düşündüğünü, ancak daha sonra aynı yörüngeyi takip eden birden fazla parlak nesne olduğunu fark ettiğini söyledi.

Pilot ayrıca, nesnelerinin hızlarının astronomik olduğunu, bu hızın ‘Match2’ seviyesinde, yani sesten iki kat daha hızlı olduğunu düşündüğünü aktardı.

İrlanda Havacılık Otoritesi (IAA) görülen cismin ne olduğunun henüz bilinmediğini ve konuya ilişkin detaylı incelemenin başlatıldığını açıkladı.

Yorumlar (0)
20
açık