Kopenhag saldırısı: Polis ‘terör olayı değil’ diyor 

Danimarka polisi, bir alışveriş merkezinde 3 kişinin ölümüne, 4 kişinin de ağır şekilde yaralanmasına neden olan silahlı saldırının terörle bağlantılı olmadığına inanıyor. Pazartesi günü, saldırganın tek başına hareket ettiğini ve kurbanlarını rastgele seçtiğini söylediler.

Dünya 04.07.2022, 17:00 04.07.2022, 15:16
Kopenhag saldırısı: Polis ‘terör olayı değil’ diyor 

Kopenhag Baş Polis Müfettişi Soren Thomassen, İskandinavya'nın en büyüklerinden biri olan Field's alışveriş merkezinde gerçekleşen saldırıda hayatını kaybeden 17 yaşında bir erkek ve 17 yaşında bir kızın Danimarkalı olduğunu söyledi. 

Thomassen, ikisi Danimarkalı ve ikisi İsveç vatandaşı olan diğer 4 kişinin yaralanma nedeniyle tedavi edildiğini ve kritik ancak stabil durumda olduklarını söyledi. Alışveriş merkezinden kaçan birkaç kişi de hafif yaralandı.

MAHKEMEYE ÇIKIYOR

Thomassen, polisin 22 yaşında bir Danimarkalı olarak tanımlanan silahlı adama birilerinin yardım ettiğine dair hiçbir belirti olmadığını söyledi. Saldırı sebebinin bilinmediğini, ancak teröre işaret eden hiçbir şey olmadığını ve şüphelinin Pazartesi günü daha sonra cinayet suçlamasıyla mahkemeye çıkarılacağını söyleyerek “soruşturmamızda, incelediğimiz belgelerde, bulduğumuz şeylerde ya da aldığımız tanık ifadelerinde bunun bir terör eylemi olduğunu kanıtlayacak hiçbir şey yok” dedi. (Guardian) 
 

Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu