Otoriteler: Virüse karşı çocuk bezi takın

Otoriteler: Virüse karşı çocuk bezi takın Çin’de havacılık düzenleme kurumu, kabin ekibinden virüs riskini azaltmak için tek kullanımlık bebek bezi giymesini istedi. Ayrıca, tuvaleti kullanmaktan kaçınmasını önerdi.

Dünya 11.12.2020, 12:54 11.12.2020, 12:54
Otoriteler: Virüse karşı çocuk bezi takın

Bebek bezleriyle ilgili tavsiyeler, havayolları için yeni kılavuzlarda kişisel koruyucu ekipmanlarla ilgili bir bölümde yer aldı. Düzenleyici, tavsiyenin yüksek riskli Covid-19 bölgelerinde charter uçuşlarına uygulandığını söyledi.

VİRÜSE KARŞI YENİ KILAVUZ

Küresel olarak, havayolları ve havalimanları, yolcuları tekrar uçurmak için çalışma şekillerinde büyük değişiklikler yapıyor. Çin Sivil Havacılık İdaresi, koronavirüsün yayılmasını önlemek için havayollarına yönelik 49 sayfalık yeni bir kılavuz setinde tavsiyelerini yayınlamıştı. Bebek bezlerine ilişkin tavsiye, enfeksiyonun her bir milyon kişide 500'ü aştığı yerlere ve buralardan charter uçuşları için geçerlidir.

HAVACILIK VE PANDEMİ ARASINDA ÇEKİŞME

Küresel havacılık endüstrisi, pandeminin seyahat üzerindeki zayıflatıcı etkisini üzerinden atmak için mücadele ediyor. Uçuşlar için uygulanan yeni önlemler ülkelere göre farklılık gösteriyor. Bazıları havayollarının yolcular arasında en az bir koltuğu boş bırakması gerekiyor, diğerleri ise uçuş süresince maskeleri zorunlu hale getirmiştir. (BBC)

Çeviri: İsmail Cömert / polemikhaber.com

Yorumlar (0)
18
açık