Pandora belgeleri Putin’in umurunda değil

Kremlin’den yapılan açıklamada, Başkan Vladimir Putin'in yakın çevresi arasında gizli servetin mali belgelerinin sızıntısında hiçbir kanıt görmediği belirtildi.

Dünya 04.10.2021, 17:30 04.10.2021, 16:42
Pandora belgeleri Putin’in umurunda değil

11,9 milyondan fazla kaydın dökümü Pazar günü birkaç büyük haber kuruluşu tarafından yayınlandı ve çeşitli dünya liderlerini veya onlara yakın insanları gizli servet depoları olduğu konusunda ilişkilendirdi.

'VERİLER GÜVENİLİR DEĞİL'

Sızıntılar, haber kuruluşlarının bir şekilde Putin ile bağlantılı olduğu iddia edilen kişilerin ayrıntılarını yayınladı. Sızıntılar sorulduğunda, Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, bilgilerin ne kadar güvenilir olduğunu sorguladı ve Moskova'nın güvenilir olarak gördüğü bir şey yayınlanana kadar, bilgileri kontrol etme planının olmadığını söyledi.

© Fotoğraf  / Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov

Peskov gazetecilere verdiği demeçte, "Şimdilik bu bilgilerin ne olduğu ve ne hakkında olduğu net değil. Somut bir şeye dayanan ve belirli bir şeye atıfta bulunan ciddi yayınlar varsa, onları ilgiyle okuruz” dedi ve "Dürüst olmak gerekirse, orada Putin'in yakın çevresinin gizli bir zenginliğini görmedik" dedi.

Reuters

Yorumlar (0)
15
açık