Paşinyan''dan ''istifa'' tartışmalarına yanıt: 30 yıldır yapamadıklarının suçunu bana yükleyemezler

Paşinyan''dan flaş ''istifa'' açıklaması Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, kendisine yönelik yapılan istifa protesto ve iddialarına ilişkin ilk defa konuştu. Halkın iktidarı seçme işlevini kaybetmesine izin vermeyeceğini belirten Paşinyan, ''''30 yıldır yapamadıklarının suçunu bana yükleyemezler'''' diyerek istifasını isteyenlere sert yanıt verdi.

Dünya 17.12.2020, 08:06 17.12.2020, 08:06
Paşinyan''dan ''istifa'' tartışmalarına yanıt: 30 yıldır yapamadıklarının suçunu bana yükleyemezler

Azerbaycan'ı kışkırtarak Dağlık Karabağ'da savaşa giren ve tarihi bir hezimet yaşayan Ermenistan'da Başbakan Nikol Paşinyan'a tepkiler oldu ve yönetime karşı protestolar düzenlendi.

Moskova'da ateşkes imzalanmıştı

Paşinyan'ın istifa etmesi için son olarak ise başkent Erivan'da çok sayıda protestocunun katılımıyla geniş çaplı eylemler düzenlendi. 

Protestocuların yanı sıra Moskova yönetimi de istifa için baskı uygularken, Paşinyan'dan yeni bir açıklama geldi.

Paşiyan'a daha önce de istifa için baskı yapılmıştı

PAŞİNYAN'DAN FLAŞ 'İSTİFA' AÇIKLAMASI GELDİ

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, istifa iddialarına ilişkin yaptığı açıklamada, "İstifamı isteyenlere sesleniyorum. Halkın iktidarı seçme işlevini kaybetmesine izin, vermeyeceğim. 30 yıldır yapamadıklarının suçunu bana yükleyemezler" ifadelerini kullandı.

Paşinyan'ın Sözcüsü Mane Gevorgyan

SÖZCÜ GEVORYAN DA İSTİFA İDDİALARINI YALANLAMIŞTI

Öte yandan Başbakanlık Sözcüsü Mane Gevorgyan, geçtiğimiz günlerde Ermenistan basınında yer alan istifa iddialarına ilişkin,"Paşinyan'ın istifa ettiğine dair haber muhalefet tarafından basına sızdırılmıştır. Dezenformasyon yapılmaktadır. İstifa söz konusu değildir" demişti.

Yorumlar (0)
19
az bulutlu