Polis şiddetine kurban giden George Floyd’un yeğeni ölü bulundu 

Yerel basında çıkan haberlere göre, George Floyd'un dört yaşındaki yeğeni yılbaşında vurularak yaralandı. Çocuğun karnından vurulduğu ve kaburgalarının kırılmış olabileceği kaydedildi.

Dünya 05.01.2022, 13:47
Polis şiddetine kurban giden George Floyd’un yeğeni ölü bulundu 

Fox’un haberinde polisin yanı sıra Floyd'un kız kardeşi LaTonya'nın kurşunun "kaburgaları delindiğini" söylediği belirtildi. O sırada evde iki yetişkin ve başka bir çocuğun olduğu söylendi, ancak yaralanmadı.

Kızın ameliyattan sonra Teksas Çocuk Hastanesinde "durumunun stabil" olmasına rağmen LaTonya, acil müdahale ekiplerinin gelmesinin "saatler" sürdüğünü söyledi. Doktorlar, çocuğun tedavi için daha fazla beklemesi halinde hayatta kalmayabileceğini söyledi.Şu anda bir şüpheli yok, ancak polis potansiyel tanıkları bilgi vermeye çağırdı.

ÜLKE AYAĞA KALKMIŞTI

2020'de Minnesota'da polis memurları tarafından öldürüldükten sonra polis reformunun ulusal simgesi haline gelen Floyd, hayatının ilk yıllarını Houston'dageçirdi. Minneapolis memuru Derek Chauvin'in onu bir dizini boynunda dokuz dakikadan fazla bir süre tutması ve ardından düzinelerce Amerikan kentinde polis vahşetine ve ırksal adaletsizliğe karşı ateşli protestoları tetikleyen görüntülerde öldürüldü. (RT) 
 

Yorumlar (0)
30
parçalı az bulutlu