‘Putin’in sonu Hitler gibi olacak’ 

İngiliz bir uzman, Vladimir Putin'in Ukrayna savaşındaki taktiklerine yönelik tecrit ve eleştirileri reddetmesinin, savaş çığırtkanı arkadaşı Adolf Hitler'in düşüşünü yansıttığını iddia etti.

Dünya 17.06.2022, 13:05
‘Putin’in sonu Hitler gibi olacak’ 

Londra Üniversitesi'nden Londra Üniversitesi'nden Profesör Angus Dalgleish, Vladimir Putin'i Adolf Hitler'e benzeterek "generallerinin ve danışmanlarının tavsiyelerini dinleseydi" savaşı kaybetmeyeceğini söyledi.

Hitler, 1945'te Nazi Almanyası savaşı kaybetmeye başladığında generallerinin askeri tavsiyelerini dinlemeden ve teslim olmayı reddettikten sonra bir sığınakta öldü. Benzer şekilde, gazeteci Andrei Soldatov, Rus generallerin Putin'e duymak istemediği bir şeyi söylemesinin "çok zor" olduğunu söylemişti. 

‘HERKESİN YANLIŞ OLDUĞUNU DÜŞÜNMEK…’

Profesör Angus Dalgleish, Mirror'a verdiği demeçte, bunun deli bir diktatör için tipik olduğunu ve "Hitler'in son günlerinin inanılmaz derecede benzer olduğuna" inandığını söyledi. Dalgleish, "Eleştiriyi reddetmek ve hepsinden önemlisi, haklı olduğunuz ve diğer herkesin tamamen yanlış olduğu duygusudur. Hitler generallerinin ve danışmanlarının tavsiyelerini dinleseydi, savaşı kaybetmeye yol açan bu kadar çok korkunç hata yapmazdı" diye ekledi. (Mirror)
 

Yorumlar (0)
24
açık