Savaş Bitcoin’i vurdu: Rekor düşüş 

Bitcoin, Rus kuvvetlerinin Ukrayna'daki birkaç şehre füzeler fırlatması ve asker indirmesi nedeniyle daha riskli varlıkların satılmasına yol açmasının ardından bu ayın en düşük seviyesine geriledi.

Dünya 24.02.2022, 17:12
Savaş Bitcoin’i vurdu: Rekor düşüş 

Bitcoin yüzde 7,9 düşerek 34 bin 324 dolara geriledi ve 24 Ocak'tan bu yana en düşük seviyesiydi. Tipik olarak Bitcoin ile birlikte hareket eden daha küçük altcoinler de düştü ve Ethereumyüzde 10,8 değer kaybetti.

YATIRIMCILAR GÜVENLİ LİMANLARA KAÇIYOR

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, doğuda ‘özel bir askeri operasyon’a izin verdi. Bu arada ABD Başkanı Joe Biden, ABD ve müttefiklerinin saldırıların ardından Rusya'ya "ağır yaptırımlar" uygulayacağını söyledi. 

Küresel hisse senetleri ve ABD tahvil getirileri düşerken, yatırımcılar güvenli liman varlıkları olarak algıladıkları için dolar, altın ve petrol fiyatları yükseldi. Sadece Avrupa’daki hisseler yüzde 3 düştü. Kripto para birimi savunucuları, Bitcoin’in jeopolitik gerilimlerden güvenli bir sığınak olarak hareket ettiğini söylese de, genellikle diğer riskli varlıklarla birlikte hareket eder. (Reuters) 
 

Yorumlar (0)
19
açık