Şok açıklamalardan önce: Putin, '13 saat öksürük nöbeti ve göğüs ağrısı geçirdi’ 

Rusya lideri Vladimir Putin'in Ukrayna’nın işgaliyle ilgili sert sözlerinden önce öksürük krizi geçirdiği ve göğüs ağrısı yaşadığı iddia edildi. Kremlin'den gelen söylentiler, konuşmanın 13 saat ertelenmesi üzerine sorgulanmaya başlandı. 

Dünya 21.09.2022, 14:56
Şok açıklamalardan önce: Putin, '13 saat öksürük nöbeti ve göğüs ağrısı geçirdi’ 

Önümüzdeki ay 70 yaşına basacak olan Putin, Salı gecesi Rus milletine yapacağı konuşmanın hazırlıklarına başladı ancak konuşma, açıklama yapılmadan ertelendi.

‘PUTİN İÇİN DOKTOR ÇAĞRILDI’

Konuyla ilgili, General SVR Telegram kanalında, "Konuşmayı kaydetmeye yönelik birkaç girişim, öksürük nedeniyle hüsrana uğradı" diye kaydedildi. Kanal, eski bir Rus Dış İstihbarat Teşkilatı (SVR) korgenerali tarafından yönetiliyor. 

Gönderide şöyle denildi: "Konuşma metnini yazmak için kendini kapatan Putin, kayıt başladığında oyalandı. Başkan çıkıp çekim hazırlıkları başlayınca sık sık öksürmeye başladı. Sözlerini kaydetmeye yönelik dördüncü başarısız girişimin ardından, doktorlar, Putin'in de göğüs ağrılarından şikayet edenlider için çağrıldı."

13 saatlik bir gecikmenin ardından, bu sabah nihayet konuşan Putin, Batı'nın Rusya'ya nükleer şantaj yaptığını ve "çok sayıda silahla" misilleme yapmaktan korkmadığını iddia etti. (Mirror) 
 

Yorumlar (0)
24
açık