Virüs sonunda orayı da vurdu!

Virüs sonunda orayı da vurdu! Dünyayı ikinci pikiyle kasıp kavuran corona virüsü, Antarktika’yı da vurdu. Daha önce hiç vaka kaydedilmeyen bölge, böylece ilk vakalarını kaydetmiş oldu.

Dünya 22.12.2020, 12:44 22.12.2020, 12:44
Virüs sonunda orayı da vurdu!

Bir zamanlar corona virüs salgınından etkilenmeyen tek kıta olan Antarktika'nın ilk vakalarını kaydettiği bildirildi. 36 yeni enfeksiyon, bölgede bulunan Şili'nin bir araştırma üssündeki insanlar arasında bulundu.

VAKALAR ŞİLİ’YE GÖTÜRÜLDÜ

İspanyol medyası, geçtiğimiz gün General Bernardo O’Higgins araştırma üssündeki salgını bildirdi. Test sonucu pozitif çıkan 36 kişi, o zamandan beri, tecrit altında ve iyi durumda oldukları bildirilen Şili'nin Punta Arenas şehrine tahliye edildi. ABC'nin haberine göre General Bernardo O’Higgins üssü adadaki 13 Şili üssünden biri.

ARAŞTIRMACILAR ADADA MAHSUR

Virüsü Antarktika'da uzak tutmaya çalışmanın bir bedeli var. Antarktika'daki tüm büyük araştırma projeleri durduruldu. Sonuç olarak, dünyanın dört bir yanındaki bilim adamlarının araştırmaları kesintiye uğradı. Associated Press'e göre kıtanın kalıcı sakinleri olmasa da, bin araştırmacı ve diğer ziyaretçiler kış boyu adada kaldı. (Guardian)

Çeviri: İsmail Cömert / polemikhaber.com

Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu