Yetkililerin canına tak etti! Müzede cinsel ilişkiye girmeyin uyarısı

Polonya’da Świnoujście sahil kasabasındaki Fort Gerhard askeri müzesinde, çok sayıda çiftin cinsel ilişkiye girmesi yetkilileri bıktırdı. Yetkililer çareyi uyarı mesajı yayınlamakta buldu.

Dünya 29.07.2022, 13:51
Yetkililerin canına tak etti! Müzede cinsel ilişkiye girmeyin uyarısı

Polonya’da Świnoujście sahil kasabasındaki Fort Gerhard askeri müzesi, ilginç bir uyarı yayınlayarak gündem oldu. Askeri müzede çalışanlar, CCTV kameralarına baktığında, müze içinde cinsel ilişkiye giren ziyaretçilerin olduğunu fark etti. Sahil Savunma Müzesi, sosyal medya sayfasından yaptığı açıklamada, ‘Misafirlerimizin rica olunur… Nasıl söyleyebiliriz bilmiyorum. Müzede aşk sanatı yapmayalım.” yazdı. 19. yüzyıldan kalma eski bir Prusya kalesinin bir parçası olan Świnoujście sahil kasabasındaki Fort Gerhard müzesi, yeni güvenlik kameraları kurduktan sonra çok sayıda misafiri müzede cinsel ilişkiye girerken yakaladıklarını söyledi.

Müze tarafından paylaşılan gönderide, ‘Misafirlerimizden anlayışlı olmalarını diliyoruz. Müzede sergilenen parçaların çoğu uzun yıllar öncesine ait ve tamamen farklı ahlaki normlara alışkın – muhafazakar, hatta ortodoks ve pervasız. Onları rahatsız etmeyelim!’ ifadeleri kullanıldı. Müze müdürü Piotr Piwowarczyk yerel gazete Gazeta Wyborcza’ya konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bir aydan kısa süre içerisinde üç farklı kayıta rastladık. Kaleye gelen ziyaretçilerin çeşitli mizaçları var, bazıları çok muhafazakar. Ziyaretleri sırasında böyle şeylerle karşılaşarak şok olmalarını istemiyoruz.” dedi.

Piwowarczyk, müzede cinsel ilişkiye giren müşterilerin genellikle karanlık ve gizli yerleri tercih ettiğini belirtirken, ‘Ama kameralardan göründüklerini söylemek isterim.” dedi.

Polonya yasalarına göre, toplum içinde cinsel ilişki yasa dışı olarak kabul edilir. Ahlaksız davranışlarda bulunanlar ya gözaltı, hapis ya da para cezasına çarptırılmaktadır.

Yorumlar (0)
23
açık