Yolsuzlukla suçlanan Arjantin Cumhurbaşkanı Yardımcısı'na suikast girişimi

Arjantin Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cristina Fernández de Kirchner'e evininden çıktıktan sonra arabasına binmeden önce bir suikast girişimi gerçekleştirildi. Kirchner'e yolsuzlukla suçlanıyor. 

Dünya 02.09.2022, 08:20 02.09.2022, 08:39

Arjantin Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cristina Fernández de Kirchner, evinin önünde bir suikast girişimine uğradı.

SİLAH ATEŞ ALMADI

 Evininden çıktıktan sonra arabasına binmeden önce kalabalıkla selamlaşan Kirchner'ın yüzüne silah doğrultuldu. Ancak yüzüne doğrultulan silah ateş almayınca Kirchner saldırıdan yara almadan kurtuldu.

Arjantin Cumhurbaşkanı Alberto Fernandez silahın beş kurşunla dolu olduğunu, tetiğin çekildiğini ama tutukluk yaptığı için ateş almadığını söyledi. Fernandez’e göre, bu saldırı 1983 yılında cunta yönetiminden demokrasiye Arjantin’de gerçekleşen en ciddi saldırılardan biri.

ULUSAL TATİL İLAN EDİLDİ

Arjantin Cumhurbaşkanı yaşamı ve demokrasiyi hatırlamak ve Cumhurbaşkanı yardımcısı ile dayanışma içinde olmak için bir günlük ulusal tatil ilan etti.

YOLSUZLUK İDDİALARI

Kirchner hakkında yolsuzluk iddiaları vardı.

SALDIRGAN BREZİLYALI

Arjantin Emniyet Müdürlüğü, suikast girişiminde kullanılan silahın şarjöründe 5 mermi bulunduğunu ancak silahın tutukluk yaptığı için ateş almadığını açıkladı. Saldırganın Brezilyalı olduğu ifade edildi.

Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu