Düzce’de saat 04.08’te 5.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem anında ve sonrasında yaşanan gelişmeler şu şekilde...

Deprem nerede, saat kaçta, kaç büyüklükte meydana geldi?

Deprem saat 04.08’de Düzce’de meydana geldi. Depremin merkez üssü Düzce’nin Gölyaka ilçesi olarak açıkladı. AFAD depremin büyüklüğünü 5.9, Kandilli Rasathanesi ise 6, olarak duyurdu.

duzce adliyesinde buyuk hasar-1

Deprem ne kadar sürdü?

Düzce’de çeşitli dükkanların güvenlik kameralarından yapılan tespitlere göre deprem 43-45 saniye sürdü.

Düzce’de ikinci bir deprem oldu mu?

Saat 04.30’da merkez üssü Düzce’nin Çilimli ilçesi olan 4,7 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi.

Depremin ardından kaç binada hasar oluştu?

Düzce Belediye Başkanı Özlü, “Çok şiddetli hissettiğimiz depremdi. Binaların sıvasında, bacasında birtakım hasarlar olabilir. Bu yönde bize ulaşan kesin bilgiler yok” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise “Herhangi bir can kaybımız yok. Köylerdeki taramalarımız devam ediyor. Birkaç köyde ahır yıkılması söz konusu” dedi.

Komisyonda protesto: CHP ve İYİ Parti salonu terk etti Komisyonda protesto: CHP ve İYİ Parti salonu terk etti

soyludan deprem acıklaması

Düzce depremi nedeniyle okullar tatil edildi mi?

Depremden etkilenen ve artçı sarsıntıların sürdüğü Düzce, Bolu ve Sakarya’da da eğitime bir gün ara verildi. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ bugün yapılması planlanan vize sınavlarını erteledi.

Depremde yaralanlanan sayısı kaç?

AFAD saat 07.47 itibarıyla Düzce’de 37, İstanbul'da 1, Zonguldak’ta 6, Sakarya’da 1 ve Bolu’da 1 olmak üzere 46 kişinin yaralandığını açıkladı.

Bolu Valisi Erkan Kılıç depremden sonra ilde 20 kişinin yaralandığını söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise “Bolu’da da atlama suretiyle bir yaralımızın leğen kemiği kırık. Herhangi bir hayati tehlikesi yok ama Düzce’deki yaralının hayati tehlikesi var” dedi.

duzcede depremm

Deprem hangi illerde hissedildi?

Düzce merkezli deprem İstanbul, Bolu, Sakarya, Ankara, Kocaeli, Kütahya, Bilecik, Bursa, Zonguldak, Karabük, Bartın ve İzmir’e kadar geniş bir alanda hissedildi.

Deprem sonrası artçı sarsıntılar meydana geldi mi?

AFAD’ın saat 07.47’te yaptığı açıklamaya göre 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından an itibarıyla, en büyüğü 4,3 olmak üzere 74 artçı yaşandı.
Depremde hayatını kaybeden oldu mu?

Düzce'de deprem anında panik yaşayan 63 yaşındaki bir kadın kalp krizi sonrası hayatını kaybetti.

duzce-depreminin-ardindan-merak-edilenler-foto03
© / DHA

Depremden sonra neden elektrikler kesildi?

05.04’te AFAD’dan yapılan açıklamada “Bölgede kontrol amaçlı enerji kesintileri uygulanmaktadır. Vatandaşlarımızın paniğe kapılmamasını önemle rica ederiz” denildi.

Bakanı Soylu, “Bir elektrik kesintisi var. Bunların önemli bir bölümü kontrollü kesintiler. Mahalle mahalle, yavaş yavaş kontrollü bir şekilde veriliyor” ifadelerini kullandı.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü de “Sanırım dağıtım şirketinin tedbir amaçlı kesintisi söz konusu” ifadelerini kullandı.

Polemik Haber