Bakan Selçuk: 15 Şubat''ta yüz yüze eğitime geçebiliriz

Bakan Selçuk: 15 Şubat''ta yüz yüze eğitime geçebiliriz Eğitim gündemine dair açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ''''Yüz yüze karne vererek hareketliliği artırmak gibi bir niyetimiz yok. Dijital karne söz konusu'''' ifadelerini kullandı. Selçuk öte yandan ''''15 Şubat''ta hangi gruplarda yüz yüze eğitime geçebiliriz, hazırlık yaptık. Açıklayabilmek için salgının seyriyle ilgili verileri görmeliyiz'''' açıklamasında da bulundu.

Eğitim 30.12.2020, 11:53 30.12.2020, 11:53
Bakan Selçuk: 15 Şubat''ta yüz yüze eğitime geçebiliriz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, AA Editör Masası toplantısında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Bakan Selçuk, okulların açılmama sebebini ''Koşullarımız, ülkemizin yapısı, sosyal hayatımız, düğünlerimiz, cenazelerimiz, bütün bunların sosyo antropolojik fotoğrafına bakmak zorundayız" ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, ''Yüz yüze karne vererek hareketliliği artırmak gibi bir niyetimiz yok. Dijital karne söz konusu. Hiçbir şekilde sınav yok dersek bu, önümüzdeki 5-6 senenin eğitim sistemini felç etmeye yönelik bir şeye dönüşecek. 15 Şubat'ta hangi gruplarda yüz yüze eğitime geçebiliriz, hazırlık yaptık. Açıklayabilmek için salgının seyriyle ilgili verileri görmeliyiz" dedi.

Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu