Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu’dan ilk açıklama: Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum

İlk açıklama: Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne atanması tartışma konusu olan AK Partili Melih Bulu ilk açıklamasını yaptı. Tepkilerin odağındaki Bulu “beni bu göreve layık gören sayın Cumhurbaşkanımıza ve sayın YÖK Başkanımıza içtenlikle teşekkür ediyorum" dedi. 

Eğitim 03.01.2021, 15:18 03.01.2021, 15:18
 Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu’dan ilk açıklama: Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum

Rektör Melih Bulu, ilk açıklamasını ise sosyal medyadan yaptı.

Bulu, “Merhaba Boğaziçi” başlığıyla yaptığı yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

*Gerek özel sektör gerek sivil toplum kuruluşlarında 30 yıllık tecrübemin beni getirdiği noktada, ülkemizin dünyada ilk 10’da olma hedefinin, belki de en önemli bileşenin üst seviye eğitim olduğunu yürekten hissediyorum. O sebeple ülkemizin önde gelen üniversitelerinden Boğaziçi’ne dönüş beni her bir zerreme kadar heyecanlandırıyor. 

*Bu kapsamda beni bu göreve layık gören sayın Cumhurbaşkanımıza ve sayın YÖK Başkanımıza içtenlikle teşekkür ediyorum. Boğaziçi’nde yönetim ve strateji yoğun eğitimim sonrası özel sektörde pratik yapma fırsatı bulmam sonrasında farklı üniversitelerde bölüm başkanlığı, dekanlık ve rektörlük süreçlerinde tecrübe kazanmamın, beni bugünlere hazırlayan güzel tesadüfler olduğunu düşünüyorum.

“HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ”

*İnsanlara dokunmayı seven bir mizacım vardır. Bana her zaman sanal ortamda ya da kampüste ulaşabilirsiniz. Sorunların, şeffaf bir şekilde konuşularak çözülebileceğine inanan bir yönetim tarzım vardır. Birlikte konuşularak en doğruya ulaşıldığını sayısız kere tecrübe etmişliğim vardır. Bununla birlikte Boğaziçi’nin taraf olmadığı problemlere malzeme yapılması en çok Boğaziçi’ne zarar verir. 

*Unutmayalım ki hepimiz aynı gemideyiz. O sebeple üniversite olarak bizi asıl işimiz olan bilimsel üretimden uzaklaştıracak her türlü girişime de birlikte karşı gelmemiz gerekir diye düşünüyorum.
 
 

Yorumlar (0)
16
açık