Derslere öğretmen değil, imam giriyor iddiası...

Sinop Gerze’de Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin okulda olması gerekirken ders saatlerinde camiye götürüldüğü ve dersi imamın verdiği iddia edildi.

Eğitim 13.09.2021, 07:19
Derslere öğretmen değil, imam giriyor iddiası...

BirGün'de Yaren Çolak'ın haberine göre, yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte siyasal İslamcı dayatmalar da bir bir etrafa saçılmaya başladı. Önce İstanbul’da bir okulda seçmeli ders yerine din dersi dayatması yaşanırken şimdi de derse imamların girdiği öne sürüldü. Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin Kuran-ı Kerim dersine imamın girdiği iddia edildi. İddiaya göre öğrenciler okul saatleri içerisinde camiye imamdan ders almaya götürülüyor. Günün büyük bir çoğunluğunu okulda değil de camide geçiren öğrencilerin yanında ise öğretmenler değil imam ve hafızlar duruyor.

Öte yandan iddialara göre çocuklar camide ders sırasında şiddete de maruz bırakılıyor. Ödevlerini yapmayan öğrencilere yemek vermemek gibi ceza yöntemlerinin yanı sıra camideki bir hafızın öğrencileri darp ettiği de öne sürüldü.

İddialar üzerine aradığımız okul idaresi ise topu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne attı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise konunun okul idaresine sorulmasını istedi.

Yorumlar (0)
17
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur