MEB'den okulda dansözlü eğlenceye tepki

Bakan Mahmut Özer, Bursa'da bir okulda düzenlenen dansözlü eğlenceye "Ülkemizin milli ve manevi değerlerine tezat teşkil eden hiçbir etkinliğe izin vermeyeceğiz" sözleriyle tepki gösterdi.

Eğitim 10.06.2022, 13:46
MEB'den okulda dansözlü eğlenceye tepki

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bir dizi temasta bulunmak için Bursa’ya geldi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Mahmut Özer, Çalı İlkokulu, Çalı Ortaokulu ve Çalı İmam Hatip Ortaokulu’nun ortak kullandığı çok amaçlı salonda dansözlü eğlenceyle ilgili çıkan haberlere de değindi.

Özer şu ifadeleri kullandı.

Geçen haftalarda Bursa’da bir haber yansıdı. Önce imam hatip okulunda diye bilgi geldi, daha sonra doğru olmadığı ortaya çıktı. Ortada bir eksiklik var.

DENETİME TABİ OLACAK

Okul aile birliklerimiz, okul müdüründen herhangi bir izin almadan etkinlik düzenleyebiliyordu. Dün Resmi Gazete’de yayınladığımız değişiklikle, okul aile birliklerinin yapmış olduğu tüm sosyal etkinliklerde mutlaka okul müdüründen izin alınacak ve denetime tabi olacaklar.

Burada kritik olan diğer bir konu da ülkemizin milli ve manevi değerlerine tezat teşkil eden hiçbir etkinliğe izin vermeyeceğiz. (DHA)

Yorumlar (0)
23
açık