MEB duyurdu: Yüz yüze eğitime bir gün tehir

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yüz yüze eğitime geçişin 2 Mart’a (Salı) ertelendiğini duyurdu. 

Eğitim 27.02.2021, 14:42 27.02.2021, 17:33
MEB duyurdu: Yüz yüze eğitime bir gün tehir

Resmi ve özel tüm anasınıflarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflar ile özel eğitim okul ve sınıflarında 1 Mart 2021 Pazartesi günü itibariyle yüz yüze eğitime başlanılacağı; ayrıca illerin salgın koşullarındaki durumlarına bağlı olarak il bazlı kararların da alınabileceği kamuoyuna açıklanmıştı.

“’YERİNDE KARAR’ UYGULAMASIYLA EĞİTİM ÖĞRETİM FAALİYETLERİNE DEVAM EDİLECEK”

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, yüz yüze eğitime geçişin 2 Mart 2021 Salı gününe ertelendiği belirtildi.Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan ‘İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı Haritası’nın güncellenme takvimi ve Koranavirüs Bilim Kurulu’nca belirlenen kriterlerin Kabine Toplantısı’nda değerlendirilecek olması nedeniyle 1 Mart 2021 Pazartesi günü eğitim öğretime geçişi planlanan resmi ve özel tüm okullarımızda yüz yüze eğitime ve sınavlara 2 Mart 2021 Salı günü illerin salgın koşullarına göre başlanılması kararlaştırılmıştır. 1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda yapılacak değerlendirmeler neticesinde valilik il hıfzıssıhha kurullarınca ‘yerinde karar’ uygulamasına bağlı olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam edilecektir.”

 
 

Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu