Ülkücüler öğretim üyesine saldırdı!

Geçtiğimiz aylarda SOL Kültür yayınevinin düzenlediği bir “Edebiyat Söyleşisine” katılmasının ardından ülkücülerin hedefi haline gelen  Öğretim Üyesi Dr. Girayalp Karakuş, kendilerine Amasya Üniversitesi Ülkücüleri diyen bir grup öğrenci tarafından mezuniyet töreninde saldırıya uğradı.

Eğitim 05.09.2022, 07:58
Ülkücüler öğretim üyesine saldırdı!

SOL Kültür Yayınevi’nin düzenlediği, Amasya SOL Parti İl Başkanlığı’nın da katıldığı edebiyat söyleşisine davetli konuşmacı olarak katılan Amasya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Girayalp Karakuş, ülkücülerin hedefi haline geldi. Karakuş, haziran ayında 12 Haziran Şehir Stadyumu’nda gerçekleştirilen mezuniyet töreninde ülkücülerin fiziksel saldırısına uğradı.


Dr. Girayalp Karakuş

MHP ROZETLİ KİŞİLER TEHDİT ETMİŞTİ

Karakuş, olayın öncesinde de MHP rozetli kişiler tarafından yolunun kesildiğini ve takip edildiğini belirtti. Kendisine yönelik tehditlerin devam ettiğinin altını çizen Karakuş, saldırıda bulunan öğrencileri rektörlüğe şikâyet etti ve savcılığa suç duyurusunda bulundu.

REKTÖR VE DEKANIN İNTİHALLERİNİ ORTAYA ÇIKARMIŞTI

Dr. Girayalp Karakuş, Amasya Üniversitesi Rektörü Süleyman Elmacı ve Dekan Dudu Duygu Kılıç’ın bilimsel tezlerinde intihal olduğunu, üniversitede kadrolaşma yaşandığını, soruşturmasında usulsüzlükler yapıldığını konusunda basın açıklamaları yapmış, bu nedenle mobbinge maruz kaldığını dile getirmişti. 

Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu