6’lı masaya yeni ayak eklediler: AK Parti ve MHP'den 'FETÖ' hazırlığı

2023 seçimlerine kısa bir süre kalırken AK Parti’nin 2023 seçimlerinde yürüteceği propaganda da belli oldu.  CHP'li Gürsel Tekin’in “HDP’lilere bakanlık verebiliriz” sözleri üzerine Erdoğan’ın kurmaylarına, “6’lı masanın yedinci ayağı HDP, sekizinci ayağı ise FETÖ dediği kaydedildi. 

Ekonomi 14.09.2022, 07:56 14.09.2022, 10:28
6’lı masaya yeni ayak eklediler: AK Parti ve MHP'den 'FETÖ' hazırlığı

AK Parti MKYK, önceki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantının ana gündemini seçim süreci oluştururken AK Parti’nin 2023 seçimlerinde yürüteceği propaganda da belli oldu. Cumhuriyet’in edindiği bilgiye göre, toplantıda, CHP ve 6’lı masa gündeme geldi.

7 VE 8'İNCİ AYAK

CHP Milletvekili Gürsel Tekin’in “HDP’lilere bakanlık verebiliriz” sözleri üzerine Erdoğan’ın kurmaylarına, “6’lı masanın yedinci ayağı HDP, sekizinci ayağı ise FETÖ. Saha çalışmalarında bunu halka anlatın. Muhalefet artık açık açık HDP’yle işbirliği yapıyor. Bu da söylemleriyle ortaya çıkıyor” dediği kaydedildi. 

'KÜSKÜN DÖNDÜ' İDDİASI

Toplantıda, AK Parti’nin altı ay önce sahadaki durumuyla altı ay sonraki saha durumu da karşılaştırıldı. AK Parti yönetiminin hazırladığı raporlar, Erdoğan’a sunuldu. Muhalefetin henüz bir cumhurbaşkanı adayı belirleyememesinin yurttaşlarda “muhalefete karşı güvensizlik uyandırdığı” belirtildi.

SAHADA YÜZ YÜZE TEMAS

Ekonomi nedeniyle “faturayı AK Parti’ye kesen küskün seçmenin yeniden AK Parti’ye dönüş yaptığı” savunulurken Erdoğan’ın da kurmaylarına, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de parlamento seçimlerinde de AK Parti birinci parti olacak. Sahada vatandaşla yüz yüze temasınızı artırın” talimatı verdiği de öğrenildi. 

Yorumlar (0)
17
parçalı az bulutlu