AK Partili Özhaseki asgari ücretle övündü, CHP'den sert tepki geldi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki açlık sınırının altındaki asgari ücretle övünerek alım gücünün yükseldiğini iddia etti. Özhaseki'nin açıklamasına CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Twitter'dan yanıt verdi.

Ekonomi 11.09.2022, 11:53
AK Partili Özhaseki asgari ücretle övündü, CHP'den sert tepki geldi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, asgari ücret üzerinden yaptığı kıyaslama dikkat çekti. Katıldığı bir televizyon programında ekonomiyi değerlendiren Özhaseki’nin açıklamaları dikkat çekti.

2002 ile bugünün asgari ücretin alım gücünü değerlendiren AK Parti’li Özhaseki, şöyle konuştu:

"Enflasyon biraz yüksek olabilir. Ben şahsi düşüncemi söyleyeyim, Ekmek 1 lira alamıyorsunuz. Ama bugün 5 lira çok rahat alabiliyorsunuz. Burada insanların alım gücünün arttırılması kıymetli. 2002’deki asgari ücretle ne alınabiliyordu, bugün ne alınabiliyor? Kaç kilo et alınıyordu, kaç kilo süt alınıyordu, kaç yumurta alınıyordu, kaç litre benzin alınıyordu, şimdi ne kadar alınabiliyor. Bugün üç misli, dört misli daha fazla alınabilir hale geldi."

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, sosyal medya hesabı Twitter'dan Özhaseki'nin açıklamalarına sert yanıt verdi. Öztrak, "Milletin aklıyla alay etmeyin. Sayenizde 4 çeyrek kimin cebine gitti? Siz onun hesabını verin" dedi.

Öztak'ın paylaşımı şu şekilde:

Yorumlar (0)
18
açık