Akaryakıta büyük zam beklentisi: Fiyatlar 16 liraya dayanacak

Son dönemde zam denince akla gelen ilk ürünlerden benzin ve motorine zam gelmesi bekleniyor. Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre söz konusu akaryakıt ürünlerinin salı gününden itibaren 70 ile 90 kuruş arasında zamlanacağı ileri sürülüyor...

Ekonomi 06.02.2022, 09:18
Akaryakıta büyük zam beklentisi: Fiyatlar 16 liraya dayanacak

Aralık ayında doların yükselmesinden kaynaklı artan akaryakıt fiyatları şimdi de brent petrolün yukarı yönlü hareketini takip ediyor...

Brent petrol 92 dolar civarında, adım adım yükseliyor. Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre, salı gününden itibaren geçerli olmak üzere benzine 70, motorine ise 90 kuruş zam gelecek. Böylelikle fiyatlar 16 liraya dayanacak.


© Muhabir.io | Asgari ücretle alınabilecek litre benzin miktarı

7 YILIN ZİRVESİ

Son dönemde hem dolar kuru hem vergiler hem de petrol fiyatları etkisiyle zam üstüne zam gelen akaryakıt fiyatları bu sefer Ekim 2014 sonrasındaki 7 yılın zirvesine yükselen petrol fiyatlarında artış nedeniyle daha da yukarı gidebilir.

SALI GÜNÜ BEKLENİYOR

Sektör kaynaklarından edinilen bilgiye göre benzin ve motorine yeni zam yolda. Salı gününden itibaren geçerli olmak üzere benzine 70, motorine ise 90 kuruş zam bekleniyor.

Son zamla birlikte benzin 15 lirayı aşacak, motorin ise 16 liraya dayanacak.

Yorumlar (0)
19
az bulutlu